EET pokladna na tvém PC, tabletu
nebo telefonu zdarma do konce roku!

Žádost o autentizační údaje do EET

Pokud se vás týká poslední vlna EET, budete zcela jistě potřebovat autentizační údaje. Každý podnikatel, jehož se zákon o elektronické evidenci tržeb týká, je povinný o ně včas požádat, a to ještě před přijetím první evidované tržby. Neodkládejte tento úkol na později, abyste se vyhnuli zbytečným komplikacím souvisejícím s EET zákonem.

Jedná se o údaje, díky kterým se budete přihlašovat na server finančního úřadu a komunikovat s ním. Zde jde mimo jiné spravovat certifikát pro evidenci tržeb a údaje pro správu evidence tržeb. Poté, co budete mít autentizační údaje k dispozici, umožní vám správce daně zaregistrovat do systému provozovny a vygenerovat si jeden nebo více certifikátů. Díky nim lze autentizovat datové zprávy i evidovat tržby. Jsou dva způsoby, kterými lze žádost o autentizační údaje do EET zaslat, v dnešním článku se podíváme na oba z nich.

Vyřízení žádosti osobně

O autentizační údaje si mohou EET živnostníci požádat osobně, a to na kterémkoliv finančním úřadě v České republice. Není potřeba čekat dlouho dobu na vyřízení vaší žádosti, údaje dostanete ihned v zapečetěné obálce do ruky.

Podání žádosti přes datovou schránku

Pokud nemáte čas chodit po úřadech, autentizační údaje můžete získat i na dálku. Na Daňovém portálu se nachází EPO formulář, který je nutné vyplnit a zaslat. Pro jeho odeslání budete požádáni vyplnit přihlašovací údaje do datové schránky. Po vyřízení žádosti vám budou následně přístupové údaje zaslány do datové schránky. Pozor ale, je nutné využít zmiňovaný formulář. Pokud byste žádost podali přímo z datové schránky, údajů se nedočkáte.

Vyplnění formuláře

Formulář obsahuje čtyři stránky a jeho vyplnění by vám nemělo zabrat více než pár minut. Na první straně nazvané Záhlaví vyberte z nabídky kraj a konkrétní finanční úřad. Dále je nutné uvést datum a místo podání žádosti. Druhá strana s názvem Poplatník obsahuje všechny potřebné informace o vaší firmě. Třetí strana EPO formuláře se týká bezpečnosti. Kromě hesla lze přístup zabezpečit autorizační SMS zprávou. Pokud zde tedy uvedete telefonní číslo, při každém přihlašování budete muset zadat i kód z SMS zprávy zaslané na váš telefon. Mimo hesla určitě uveďte i svojí emailovou adresu. Bude se hodit pro obnovu hesla v případě, že ho zapomenete. Poslední stránka formuláře vás upozorní na případné chyby a slouží pro finální kontrolu.

Vyberte si způsob, který vám vyhovuje nejvíc a připravte se na 3. vlnu a celou EET registraci včas!

Vyzkoušejte pokladnu LétoPOS zcela zdarma a získejte exkluzivní bonusy!
Používáme cookies ke zlepšení našich stránek.
Souhlasím
Close