EET pokladna na tvém PC, tabletu
nebo telefonu zdarma do konce roku!

Tisk na pokladní tiskárny

LétoPOS bylo vyvinuto jako jednoduché řešení EET bez tiskárny. Postupně získalo mezi řadou lidí na oblibě, ale že by přece jen chtěli účtenky tisknout.

Naučili jsme tedy LétoPOS tisknout i na pokladní tiskárny.
Krok 1: Výběr tiskárny
Kupte si:
 • stolní tiskárnu Xprinter T58-K (Heuréka)
 • nebo přenosnou Cashino PTP-II BT (Heuréka)
Obě patří mezi oblíbené, levné (kolem 2600 Kč s DPH) a dostatečně kvalitní tiskárny.

Většina pokladních tiskáren, které se v ČR prodávají (možná všechny) umožňuje tisknout v LétoPOS ze stolního počítače nebo notebooku, důležitou podmínkou je, aby měla tiskárna ovladače pro váš operační systém (např. Windows 10).

Abyste mohli tisknout z tabletu nebo z mobilu budete potřebovat tiskárnu, která podporuje standard ESC/POS a disponuje Bluetooth (v současné době je to většina, ale doporučujeme si to ověřit).

Nezapomeňte, že s nákupem tiskárny přes e-shop se pojí právo výrobek do 14 dnů bez udání důvodu vrátit. Pokud tedy tiskárna nebude fungovat, můžete zkusit jinou.

Samozřejmě si pokladní tiskárnu s kotoučkem kupovat nemusíte a můžete tisknout na normální stolní tiskárnu (anebo je tu "řešení" netisknout vůbec). Je to jen na vás, LétoPOS umí všechny varianty. Pokladní tiskárna šetří papír (oproti tomu na stolní tiskárně je jedna elektronická účtenka na jednu A4) a je rychlejší. Pokud máte větší počet účtenek, vyplatí se vám do ní investovat.
Krok 2: Instalace tiskárny
Podle návodu připojte tiskárnu přes USB (PC) nebo Bluetooth (mobil a tablet). Na mobilu či tabletu nainstalujte aplikaci.

Tablet, mobil (Android)

Před tím, než budete moci tisknout z tabletu nebo z mobilu, je třeba nejprve vaše zařízení spárovat s tiskárnou. Není to nic složitého, stačí postupovat podle návodu k tiskárně. Nezapomeňte, že tiskárna musí být zapnutá. PIN pro párování je nejčastěji "0000".

Stáhněte a nainstalujte pomocnou aplikaci. Pokud máte tiskárnu správně spárovanou, můžete v aplikaci rovnou vytisknout zkušební elektronickou účtenku. Pokud je k vašemu zařízení připojeno více tiskáren, zvolte tu, na které chcete aby LétoPOS tisklo.

Po úspěšném nastavení a vytištění zkušební účtenky aplikaci vypněte. Je to důležité, jinak by se vám aplikace při každém tisku objevovala na obrazovce.

PC (Windows)

Tady budou odlišnosti, v závislosti na druhu tiskárny. Postupujte podle dodaného návodu. Je třeba propojit pokladní tiskárnu s PC přes USB tak, aby se chovala jako normální tiskárna (aby na ni šlo tisknout třeba z Wordu). U některých tiskáren je to jednoduché, u některých, dalo by se říct těch levnějších (bohužel sem patří i výše doporučované) je to poměrně komplikovaná záležitost.

Zde je fungující postup pro tiskárnu Cashino PTP-II BT na Windows 10

 1. Stáhněte si ze stránek oficiálního distributora v ČR soubory PTPII Windows driver.zip a PL2303_Win10 64bit_Installer.exe.
 2. Rozbalte a nainstalujte ovladače tiskárny.
 3. Nainstalujte ovladač Profilic PL2303 (ten umožňuje tisk přes USB).
 4. Otevřete "Nastavení systému" a rozbalte položku "Porty (COM a LPT)". Podívejte se na jaký port se ovladač nainstaloval (např. COM4).
 5. Otevřete "Tiskárny a skenery", klikněte na "Spravovat", zvolte záložku "Porty" a zaškrtněte port, na který se nainstaloval ovladač Profilic PL2303.
 6. Vyzkoušejte zkušební tisk z nastavení tiskáren.
U jiných verzí tiskáren a operačních systémů by se postup neměl příliš lišit. O svých zkušenostech nám můžete napsat na support@letopos.cz, rádi budeme pokračovat ve vylepšování tohoto návodu.

Jiné operační systémy

S tiskem z operačního systému MacOS a Linux je to složitější, záleží na tom, zda se vám podaří nainstalovat ovladače tiskárny. Tisk z iOS bohužel možný není, ledaže byste nějak připojili síťovou tiskárnu přes AirPrint (toto jsme nezkoušeli).
Krok 3: Nastavení LétoPOS
Jděte do nastavení/pokladna a přepněte LétoPOS na požadovaný druh tisku.

U pokladních tiskáren se standardní šířkou papíru 58 mm, nastavte počet znaků na řádek na 32. V případě, že používáte jinou tiskárnu, může se jevit lepším řešením toto číslo zvýšit anebo snížit (vyplňujte jen sudá čísla).

Pokud pro tisk na pokladní tiskárnu používáte PC, bude asi nutné vypnout tisk záhlaví a zápatí a nastavit okraje tisku na 0 mm. To se dělá v dialogovém okně tisku (v Chrome jsou tyto volby skryté pod menu "Další nastavení"). Nastavte si pokladní tiskárnu jako výchozí.

Při tisku každé účtenky se otevírá dialogové okno tisku a pokud ho nechcete pokaždé potvrzovat, můžete ho přeskočit tímto trikem (ale doporučujeme přenechat toto nastavení raději zkušenému uživateli PC).

Chrome

 1. Zkontrolujte, že máte v Chrome nastavenou pokladní tiskárnu jako výchozí.
 2. Otevřete LétoPOS v Google Chrome a přetáhněte ikonku z adresního řádku na plochu. Zavřete Chrome.
 3. Zástupce pak otevřete pravým myšítkem a přepište v adresním řádku text na "..\Google\Chrome\Application\chrome.exe" --kiosk-printing app.letopos.cz. Přejmenujte zástupce např. na LétoPOS s tiskem.
 4. Otevřete Chrome poklepáním na nově vytvořeného zástupce.
 5. Při tisku elektronické účtenky by nyní mělo okno s nastavením pro tisk jen probliknout a tisk účtenky by měl být nepřerušený
Firefox

 1. Napište do adresního řádku "about:config".
 2. Klikněte pravým myšítkem kamkoli na stránku a zvolte New > Boolean.
 3. Napište do řádku "print.always_print_silent" a stiskněte OK.
 4. Dvakrát klikněte na novou položku, abyste ji zapnuli.
 5. Při tisku elektronické účtenky by se nyní okno s nastavením pro tisk vůbec nemělo objevit.
Alternativně si nainstalujte si rozšíření Seamless Print.

Edge/Internet Explorer

 1. Nainstalujte si Google Chrome.
Pokračujte dle návodu pro Google Chrome

Přejeme bezproblémový tisk s LétoPOS!
Pokud se vám podařilo úspěšně propojit vaši tiskárnu s LétoPOS, dejte nám prosím o tom vědět, chtěli bychom totiž vytvořit seznam tiskáren, které fungují bez problémů.

Může se stát, že v tomto návodu narazíte na nějaký problém. I o tom bychom rádi věděli, napište nám na Info@letopos.cz a my se ho pokusíme vyřešit.
Líbily se ti naše materiály? Zaregistruj se do LétoPOS a nic ti neunikne.

Zaregistruj se a vyzkoušej LétoPOS zdarma
Používáme cookies ke zlepšení našich stránek.
Souhlasím
Close