EET pokladna na tvém PC, tabletu
nebo telefonu zdarma do konce roku!

Co musí obsahovat účtenky EET

Dnešní příspěvek slouží jako kompletní průvodce EET účtenky. Co musí obsahovat účtenka? Ujistěte se, že vámi vydávané účtenky jsou v pořádku. Informace, které je nutno uvádět, se liší dle jednotlivých typů účtenek. Proto si dnes projdeme 10 náležitostí účtenky, které musí ty vystavené v běžném a zjednodušeném režimu obsahovat.
1. DIČ (Daňové identifikační číslo)

V případě, že vaše DIČ obsahuje rodné číslo a zároveň nejste plátci DPH, na účtence být uvedeno nemusí. Pokud jste ale plátci DPH a účtenka EET vám zároveň slouží i jako daňový doklad, uvést ho musíte. V případě, že vaše daňové identifikační číslo nekoresponduje s rodným číslem, na EET účtence ho musíte uvádět vždy.

2. Pořadové číslo účtenky

Nejenom pokladny LétoPOS, ale i každá další pokladna EET používá unikátní řadu čísel, pod kterou účtenky tiskne.

3. Datum a čas nákupu

Nedílnou součástí každé EET účtenky je přesný datum i čas, kdy došlo k nákupu. Nezapomeňte, že u času je nutné uvádět i vteřiny. Pokud by na vydaných účtenkách tato informace chyběla, můžete dostat od finanční správy pokutu.

4. Číslo provozovny

Tento údaj je generován Daňovým portálem. První kamenná provozovna automaticky získá číslo 11.

5. Číslo pokladny

Další povinná informace. Jestliže máte v provozovně více pokladen, čísla si spravujete sami.

6. FIK (fiskální identifikační kód)

Nutný údaj pro účtenky zaevidované v běžném režimu i v případech, kdy zákazník požádá o vystavení kopie účtenky. Fiskální identifikační kód je unikátní kód obsahující 39 znaků, který získají všichni EET živnostníci od finanční správy. Podle něj může každý zákazník provést ověření účtenky. Jestliže fungujete ve zjednodušeném režimu, FIK uvádět nemusíte.

7. Režim tržby

V případě, že se na vás nevztahuje žádná z výjimek, evidujete pravděpodobně v běžném režimu. Proto je na EET účtence potřeba nalézt stručnou informaci o využívaném režimu.

8. Celková výše tržby

Není nutné, aby účtenka obsahovala ceny za jednotlivé položky. Ale povinností je uvést celkovou výši tržby v českých korunách. Pokud zákazník platí v cizí měně, musí být celková částka přepočítaná do lokální měny.

9. PKP (podpisový kód poplatníka)

Při výpadku internetu nemůže pokladna uvést FIK. Právě v tomto případě se automaticky tiskne právě PKP sloužící jako elektronický podpis. Kód tvoří dlouhý privátní klíč o délce 334 znaků, který se skládá z DIČ, označení provozovny a dalších údajů. Ve zjednodušeném režimu se PKP tiskne na všechny účtenky, v běžném režimu vám jeho zobrazení na účtence signalizuje výpadek internetu.

10. BKP (bezpečnostní kód poplatníka)

Kód, který je povinnou součástí každé účtenky v běžném i zjednodušeném režimu. Tvoří ho podpisový kód poplatníka a slouží k ověření, že jste účtenku vydali skutečně vy.

Líbily se ti naše materiály? Zaregistruj se do LétoPOS a nic ti neunikne.

Zaregistruj se a vyzkoušej LétoPOS zdarma
Používáme cookies ke zlepšení našich stránek.
Souhlasím
Close