EET pokladna na tvém PC, tabletu
nebo telefonu zdarma do konce roku!

Jak se vyhnout EET

Týká se vás další poslední vlna EET a přemýšlíte, zda neexistuje nějaká možnost jak se vyhnout EET? V tom případě jsou tyto řádky určeny přesně pro vás. Nebudeme se zabývat nekalostmi a ani vás nabádat k něčemu špatnému. Pouze se podíváme na užitečné tipy, kterými jde zákon o elektronické evidenci tržeb zákonně obejít.

Zvolte správné způsoby platby

Vyhněte se přijímání hotovosti nebo platbami kartou. Následně vám odpadne povinnost toto řešit. Jestli jste živnostník a nabízíte služby nebo provozujete e-shop, omezte se na platby převodem či zasílání zboží na dobírku. Nejedná se o platbu v hotovosti, tudíž se na vás nevztahuje povinnost EET. Výjimečné platby v hotovosti jsou povoleny, snažte se je postupně zcela eliminovat. Nutnost elektronicky evidovat tržby se dokonce ani nevztahuje na odběrná místa typu Uloženka nebo Zásilkovna. V nich sice zákazník zaplatí hotově, ale společnost vám následně zašle vybrané peníze bankovním převodem.

Změňte obor podnikání

Co třeba úplně změnit obor podnikání? Dnešní doba fandí digitalizaci a online podnikání. Svoji kamennou pobočku nebo restauraci změňte na e-shop a prodávejte online. Možné je cokoliv! Zkuste se vymanit ze sektoru B2C (obchodování s koncovými zákazníky) a přejít do B2B (obchodování s firmami na fakturu).

Požádejte o zvláštní režim

EET zákon umožňuje malým podnikatelům evidenci ve zvláštním (offline nebo papírovém) režimu. Namísto užívání pokladny EET pak živnostník vydává pouze papírové účtenky z předtištěného bločku. Jaké podmínky musíte splňovat, abyste mohli evidovat v offline režimu?

− Nejste poplatníkem daně z příjmů právnických osob, který poskytuje zdravotní služby hrazené z veřejného zdravotního pojištění a nepřijímáte za jejich poskytování úhrady od zdravotních pojišťoven

− Nejste plátcem DPH

− Nemáte více než dva zaměstnance (výjimkou je zaměstnání dalšího zaměstnance z důvodu a po dobu trvání překážky v práci jednoho ze dvou zaměstnanců nebo čerpání jeho dovolené)

− Příjmy z evidovaných tržeb nepřesahují za čtyři předcházející kalendářní čtvrtletí 600 tisíc Kč

Pokud podnikatel všechny tyto podmínky splňuje, může si požádat o možnost elektronické evidence tržeb ve zvláštním režimu. Žádost lze vyplnit v papírové či online podobě a je nutné přiložit dokumenty potvrzující splnění všech podmínek. O změně rozhoduje finanční úřad, který má 30 dní na vyřízení žádosti.


Vyzkoušejte pokladnu LétoPOS zcela zdarma a získejte exkluzivní bonusy!
Používáme cookies ke zlepšení našich stránek.
Souhlasím
Close