EET pokladna na tvém PC, tabletu
nebo telefonu zdarma do konce roku!

Na kolik vás vyjde provoz systému pro EET a jak na něm ušetřit?

S nově se rozšiřující povinností elektronické evidence tržeb se mnozí živnostníci a podnikatelé právem obávají nákladů spojených s pořízením, provozem a údržbou zařízení pro EET. Jak velké jsou ve skutečnosti tyto výdaje a je možné je snížit?

Kolik zaplatíte za EET pokladnu či mobilní EET aplikaci?

Ještě před tím, než se začneme zabývat konkrétními případy, zkuste popřemýšlet nad tím, v jaké formě se k vám většina tržeb dostává. Pokud vaši zákazníci platí pouze převodem na účet nebo kartou, budou vaše náklady na pořízení EET pokladního systému nulové, protože ho jednoduše nepotřebujete. Podobně na tom budou také podnikatelé, kteří za své služby odběratelům fakturují a dostávají zaplaceno bezhotovostně, případně ti, kterým zákazníci platí vkladem hotovosti na účet. EET je tak nejproblematičtější pro drobné živnostníky, kteří dnes a denně přijímají hotovost.

Průměrné náklady drobného živnostníka

Pojďme si pro příklad představit třeba fiktivní postavu Pavlínu, která v prostorách kulturního domu, ve vesnici, kde bydlí, pořádá jednou týdně lekce aerobiku. Tuto činnost provozuje jako OSVČ na vedlejší pracovní činnost. Pavlína preferuje platby v hotovosti a běžně se jí na lekce sejde kolem deseti osob. Pavlína se bojí, že náklady spojené s provozem EET nakonec přesáhnou její příjmy, a bude tak nucena s lekcemi skončit, protože nebudou rentabilní. Protože se povinnost elektronicky evidovat tržby vztahuje i na ni, snaží se nalézt co nejvýhodnější variantu EET. Zvažuje při tom také možnost papírového režimu evidence tržeb, ale bojí se, že ji zdlouhavé vypisování účtenek bude okrádat o čas a nebude bavit její klientky.

3. a 4. vlna EET byly sice odloženy, ale Pavlína nechce situaci ponechat náhodě. Vhodnou variantou pro ni by bylo pořízení přenosné EET aplikace. Tu by mohla používat přímo na svém chytrém mobilním telefonu. Měsíčně by tedy investovala jen do jeho nabíjení, případně do nákupu mobilních dat, pokud by v prostorách, kde cvičí, nebyla dostupná veřejná Wi-Fi síť. V případě, že by si pořídila například aplikaci LétoPOS, mohla by ušetřit peníze i dalšími způsoby.

Jak vám LétoPOS pomůže ušetřit na nákladech spojených s EET?

Skvělou volbou pro malé, střední, ale i větší podnikatele a živnostníky, je například pořízení aplikace Leeto. Tato specializovaná aplikace, kterou je možné používat jak v mobilu, tabletu tak i na počítači, je aktuálně až do konce roku zdarma!

Aplikace umožňuje ušetřit za pořízení drahé tiskárny, počítače, nebo náklady vynaložené na tisk účtenek. EET s Leeto nabízí podnikatelům zasílání účtenek zákazníkům přímo na e-mail, a to buď v režimu online nebo přes Bluetooth. Odpadá tak nezbytnost jejich tisku, čekání na tisk a neustálého doplňování papíru do tiskárny.

Leeto je kompatibilní se zařízeními Android, IOS, ale i klasickými počítači, přičemž má velmi snadnou obsluhu a naučí se ho bez návodu používat naprosto každý. Aplikaci lze pořídit a používat pro více firem i zaměstnanců najednou, a to za jednu cenu.

Vláda ve snaze podpořit malé živnostníky schválila v rámci EET určitou úlevu, která umožňuje živnostníkům kompenzaci možných nákladů spojených s prvotním zřízením internetového připojení, nákupem pokladního systému, tiskárny a dalších pro EET nezbytných zařízení, a to podáním jednorázové žádosti o slevu na dani ve výši 5 000 Kč. Živnostníci a podnikatelé takto mohou část svých prvotních nákladů na EET pokrýt a snížit tak finanční tlak spojený s jeho zavedením.

Vyzkoušejte pokladnu LétoPOS zcela zdarma a získejte exkluzivní bonusy!
Líbily se ti naše materiály? Zaregistruj se do LétoPOS a nic ti neunikne.

Zaregistruj se a vyzkoušej LétoPOS zdarma
Používáme cookies ke zlepšení našich stránek.
Souhlasím
Close